Dacă ești tânăr, poți oferi o parte din timpul tău pentru a sprijini activitatea noastră și vrei să dobândești exepriență în domeniul turismului, te invităm să te alături echipei noastre.

Ce poți face/ învăța alături de noi?

• să dobândești abilități de comunicare profesională
  • să folosești pachetul Microsoft Office în scopuri profesionale
  • să  organizezi  evenimente/ proiecte
  • să folosești toate mijloacele online pentru a te informa și a rezolva sarcini precise
  • să lucrezi în echipă
  • să-ți dezvolți pasiunile

Profil de voluntar

Pentru a construi relații de calitate și un impact de durată, ne dorim alături de noi persoane:

• deschise, sociabile, adaptabile
  • cu o puternică motivație de a lucra în domeniul turismului
  • care doresc un angajament de durată
  • care împărtășesc și respectă valorile Asociației
  • cu o disponibilitate de timp de 8 ore/săptămână (în cazul voluntariatului regulat) sau ocazional (în funcție de disponibilitate și de necesitățile proiectului).

Cum devi voluntar?

Pentru informații suplimentare despre voluntariat în cadrul Asociației: Anda Popa, Secretar General, office@asociatiaturismprahova, 0756604230

Din 2008 organizăm în fiecare an stagii de practică pentru studenții Facultății de Științe Economice din cadrul Universității Petrol-Gaze din Ploiești