1. Participă gratuit:

• la târgurile nationale (Târgul de turism al României, Romexpo, februarie/ martie si noiembrie) unde asociatia are stand
  • la  târgurile internationale de turism la care România este prezentă cu stand, prin Ministerul de resort
  1. Sunt promovaţi pe toate materialele realizate de Asociatie (afise, bannere, roll-up, cataloage, brosuri, website, pliante)
  2. Reduceri la servicii. Pot beneficia de reduceri la tarifele aplicate pentru anumite categorii de servicii.

Exemple:

• reducere 50% din pretul per mp pentru participarea la Targul de Turism al Romaniei cu stand individual
  • reducere 50% din pretul aparitiilor în materialele asociatiei
  • reducere 50% la evenimentele asociatiei (ex. ExpoVacanta, Criteriul primei zăpezi)

4. Le sunt reprezentate interesele in cadrul diverselor actiuni la care Asociatia participa. (Ex. Consiliul Consultativ al Turismului)

5. Primesc informaţii

• despre posibilitatile de colaborare cu diferiti parteneri straini care contacteaza APDT Prahova
  • despre posibilitătile de finantare din fonduri nerambursabile, dacă sunt interesati
  • despre modificările legislative si aplicarea noilor norme
  1. Primesc consultanţă despre modul de promovare si dezvoltare destinaţiei/ unitătii lor prin diverse mijloace în functie de strategia generală si specificul ei.
  2. Primesc newslettere cu informatii din domeniul turismului de la nivel local si national.
  3. Materiale informative cu informatii din domeniul turismului de la nivel local si national.

Mai multe informatii despre asociație găsești și în  Prezentare APDT Prahova